אגאדיר אמבסי

בעקבות קופון מבצע לארוחה זוגית שהתפרסם באתר בייגלה, הגענו שישה אנשים לארוחת צהריים בשבת. כשהגענו, לא נמצאה ההזמנה שעשיתי ברשימה, אבל המקום הקטן יחסית לא היה מלא ונמצא לנו שולחן. למסעדה יש רחבה חיצונית די גדולה הפונה לרחוב בן יהודה וחלק פנימי קטן הרבה יותר עם בר שעליו מספר מקומות ועוד מספר בודד של שולחנות. ישבנו בחלק הפנימי, בעיקר בגלל החום ששרר בחוץ.

הקופונים שקנינו כללו מנת לחם, מנה ראשונה אחת מתוך כמה אופציות, מנת ביניים אחת מתוך כמה אופציות, שתי עיקריות של המבורגר 250 גרם או 5 מיני המבורגרים, קינוח אחד ושתי בירות ווינשטפן או למברוסקו בעלות של 250 ש"ח לזוג. הארוחה גם כוללת מים מסוננים רגילים או מוגזים בבקבוקים ממותגים של המסעדה ללא הגבלה. עסקה לא רעה בסך הכל.

מכיוון שהיינו 3 זוגות והתחלקנו בכל מנות הפתיחה, הביניים והקינוחים יצא לנו לטעום כמעט את כל האופציות שהתפריט הציע.

בפירוט המנות אציין את המחיר הרגיל שלהן מתוך התפריט האינטרנטי של המסעדה.

ראשונה הגיע לשולחן פוקאצ'ה (אין מחיר בתפריט). איתה הגיעו גם פנכות קטנות של טחינה לא רעה ורסק עגבניות בשמן זית. הפוקאצ'ה שנמרחה בשמן זית, היתה מעט שמנונית, אבל חמה וטעימה. היא השתלבה היטב עם הטחינה. את רסק העגבניות שהיה מעט אנמי פחות אהבתי.

פוקאצ'ה, אגאדיר אמבסי

סלמון כבוש עם זרעי עגבניה ונגיעות פסיפלורה (39 ש"ח) היתה מנה די לא מוצלחת. אמנם פרוסות הסלמון נראו יפות ומעוררות תיאבון אבל הטעמים החזקים של התוספות השתלטו לגמרי על טעמו של הדג. לחתיכות הדג שישבו בפנים הצלחת היה טעם חזק של פסיפלורה ולא הורגש בהן שום טעם אחר. בחתיכות החיצוניות יותר הורגש טעם חזק מאוד של שמיר. בזבוז מוחלט של הדג ומנה שאף אחד מאיתנו לא אהב.

סלמון כבוש עם זרעי עגבניה ונגיעות פסיפלורה, אגאדיר אמבסי

קרפצ'יו בקר עם שבבי ארטישוק ופרמז'ן רג'יאנו (39 ש"ח) היתה מנה מוצלחת הרבה יותר, אבל טעמה נפגם, כנראה בעקבות כך שהיא שהתה זמן רק מדי בקירור. החומץ הבלסמי שעיטר את פרוסות הבשר נספג בהן כמעט לגמרי והשאיר בבשר את טעמו החזק. מלבד הבעיה הזאת בקצות פרוסות הבשר הוא היה טעים למדי. שבבי הארטישוק היו בעצם רבעים של ארטישוקים קטנים. שוב, בגלל שהמנה הוצאה כנראה מקירור, הם היו קרים מדי ולכן טעמם היה מעט אנמי, כאילו שהם היו מעט חסרי טעם. בסך הכל, קרפצ'יו לא רע, שהיה יכול להיות מוצלח עוד יותר עם היה מטופל כראוי.

קרפצ'יו בקר עם שבבי ארטישוק ופרמזן רג'יאנו, אגאדיר אמבסי

סיגרים מרוקאים (33 ש"ח) היו מנת הפתיחה המוצלחת ביותר. שני חצאי סיגר שמולאו בתערובת פיקנטית של בשר וצנוברים והוגשו עם אותה טחינה שהגיעה עם הפוקאצ'ה. הם היו פריכים מאוד מבלי להיות שמנוניים והמילוי היה מוצלח בהחלט. הוא תובל היטב והחריפות שלו היתה נעימה ועדינה. מאוד אהבנו את הסיגרים, אבל אני חושב שתמחור של 33 שקלים למנה שהיא בעצם סיגר אחד הוא תמחור די מוגזם.

סיגרים מרוקאים, אגאדיר אמבסי

לאחר שפונו הצלחות הגיעו די מהר גם מנות הביניים שהזמנו.

טרטר בקר עם אבוקדו ובלסמי מיושן (42 ש"ח) היה מוצלח וטעים מאוד. כמות די מכובדת של בשר, שעורבב עם קוביות זעירות של אבוקדו ובצל סגול. השילוב היה מהנה בהחלט והטעמים היו מאוזנים היטב. אני מאוד אוהב מנות טרטר וזאת (להפתעתי) היתה די מוצלחת, למרות שהיה חסר לי החלמון שאמור להיות מוגש מעל הבשר. הדבר היחיד שהרגיש לי מיותר היה השלולית העצומה של שמן הזית מסביב לטרטר, אבל הטרטר נאכל בשמחה עם שאריות הפוקאצ'ה שנשארה, והיה טעים גם בלעדיה.

טרטר בקר עם אבוקדו ובלסמי מיושן, אגאדיר אמבסי

שרימפס טמפורה עם סלט סלק ופטה (52 ש"ח) היתה מנה עם הרבה פוטנציאל, שלא מומש עד הסוף. חמישה שרימפסים גדולים ושמנמנים צופו וטוגנו בציפוי טמפורה שהיה שמנוני ביותר. אחרי נגיסה אחת, כולנו קילפנו מהם את שאריות הציפוי ואכלנו אותם בלעדיו. הם היו טעימים מאוד והצליחו לשמור על מרקם נגיס ופריך. האיולי שהם הוגשו עליו היה שומי וטעים והשתלב עימם היטב. סלט הפטה והסלק היה בעצם קוביות סלק מבושל שנערם עם גבינת פטה והרגיש קצת לא קשור אל השרימפסים. ניקרנו בו כמה ביסים ולא יותר.

שרימפס טמפורה עם סלט סלק ופטה, אגאדיר אמבסי

פיש אנד צ'יפס (69 ש"ח) סבלו מאותו ציפוי שמנוני מדי של השרימפס ולכן כמעט ולא נאכלו. הצ'יפס היו מהזן הדק והקפוא, אבל לפחות היו חמים ופריכים. אני אפילו לא יכול להעיד על איכותו של הדג מכיוון שאחרי נגיסה אחת מלאה שמן, לא ממש היה חשק להמשיך. מנה מיותרת לחלוטין, שגם מתומחרת מעט בהגזמה.

פיש אנד צ'יפס, דג קוד טרי עם רוטב טרטר, אגאדיר אמבסי

אחרי הפסקה קלה שביקשנו, הגיעו אלינו גם ההמבורגרים.

אמבסי 250 גרם (49 ש"ח) שהזמנו אני ושותפתי לארוחה הגיעו מוכנים קצת מעבר לדרגת המדיום בה הזמנו אותם, אבל עדיין עסיסים וטעימים למדי, למרות הצורה הלא סימטרית שלהם. הבשר והתיבול העדין שלו היו טעימים מאוד וכמו שציינתי, עסיסיים מאוד מבלי שהגירו יותר מדי נוזלים. הלחמניה, שנקלתה קלות הצליחה להחזיק מעמד יחסית יפה עד סיום ההמבורגר מבלי להתפרק לגמרי. המבורגר מאוד מוצלח בסך הכל ומבין הרשתות הוא החביב עליי ביותר אחרי זה של מוזס. ההמבורגר שלי הגיע עם תוספת צ'יפס קטן (12 ש"ח בתפריט הרגיל) בהגשה לא מוצלחת בעליל. זה היה אותו צ'יפס דק מהקפאה אך הפעם הוא הגיע במין כלי מתכת שבתוכו מין נייר שמגביה את דפנותיו והצ'יפס בתוכו. מלבד זאת שהיה קשה לשלוף צ'יפס בכל פעם מתוך הנייר בגלל גובה הדפנות, הנייר הצליח לגרום לכל האדים להילכד בפנים והצ'יפס בתחתית הערימה כבר היה ספוגי וסמרטוטי למדי. ההמבורגר השני הוגש עם סלט ירוק (12 ש"ח בתפריט הרגיל) שהיה פשוט וטרי. חוץ מעלי חסה הוא הכיל כמה פרוסות צנונית ופרוסות בצל סגול.

המבורגר 250 גרם, אגאדיר אמבסי

מיני אמבסי חמישיייה (99 ש"ח) היא בעיקרון מנה זוגית של חמישיית מיני המבורגרים (אני מעריך שבסביבות ה-100 גרם לאחד) שקיימת גם בגרסת שלישיה (59 ש"ח) ושביעיה (119 ש"ח) המנה מגיע במעין מגש עם שלוש קומות. בקומה התחתונה נמצאים ההמבורגרים שאמנם לא שאלו לדרגת עשייתם אבל נאמר לי שהם היו בסביבות המדיום-וול ונשארו עסיסיים וטעימים בדומה להמבורגר הגדול. בקומה השנייה נמצא הצ'יפס,בהגשה הרבה יותר נורמלית מזו שהגיעה עם ההמבורגר הגדול ובקומה השלישית נמצאות 3 תוספות שלא יצא לי לטעום: בצל מטוגן, פטריות מוקפצות וסלסה פיקנטית. בסך הכל זה פיתרון נחמד וזול יחסית לזוג מאחר שבמחיר דומה ל-2 המבורגרים של 250 ש"ח מקבלים גם את הצ'יפס ואת התוספות.

מיני אמבסי חמישייה, אגאדיר אמבסיתוספות למיני אמבסי, אגאדיר אמבסי

את ההמבורגרים כבר סיימנו כשאנחנו מלאים לגמרי, וביקשנו הפסקה קלה עד שיוגשו הקינוחים. אחרי שהחלטנו אילו שלושה קינוחים נזמין, הם הגיעו מהר מאוד לשולחן.

קרם ברולה (לא מצאתי מחיר בתפריט הרגיל)  היה בעצם שתי שכבות של קרם ברולה חצי קפוא מופרדות ע"י טווילים דקים ופריכים. לקרם הברולה היה מרקם מעט מוזר והוא דמה הרבה יותר למעיין פלאן או פנה-קוטה. הרבה יותר נהנתי מלאכול את הטווילים הפריכים עם רוטב הקרמל הטעים שהיה בצלחת.

קרם ברולה, אגאדיר אמבסי

קדאיף קראנצ'י חם במילוי קרם שקדים ופירות יער (31 ש"ח) אני בדרך כלל לא מת על קינוחים עם קדאיף אבל זה היה דווקא מוצלח. הקדאיף שמולא בקרם שקדים היה פריך מבחוץ אבל רך וקצת עסיסי מבפנים בזכות הקרם. הקרם היה טעים מאוד וטעם השקדים החזק השתלב מצוין עם רוטב פירות היער בצלחת, גם גלידת הוניל שהצטרפה אליו היתה מאיכות יחסית טובה והשתלבה גם היא עם רוטב פירות היער.

קדאיף קראנצ'י חם במילוי קרם שקדים ופירות יער, אגאדיר אמבסי

שטרוייזל (31 ש"ח) היה הקינוח המוצלח והכיפי ביותר. בכוס גדולה סודרו שכבות של קרם פטיסייר, קצפת, פרוסות בננה טרייה, פירורי עוגיה חמאתיים ופריכים וכמה מקלוני מרנג. כמה פשוט, ככה טעים. מוצלח במיוחד היה השילוב של הפטיסייר עם הבננות והפירורים החמאתיים.

שטרויזל, אגאדיר אמבסי

לאורך הארוחה השירות היה בסדר גמור, לא מציק ודביק מדי, אך בזכות זה שהמקום קטן יחסית קל מאוד לתפוס את עינה של אחת המלצריות בכל רגע. עניין מצחיק היתה ההודעה של המלצרית שאנחנו מוזמנים לקחת הביתה את בקבוקי הזכוכית שבהם קיבלנו את המים. היה קצת מוזר לצאת איתם החוצה, אבל זו מחווה נחמדה.

בסך הכל , היתה לנו חוויה נעימה וכיפית, גם בזכות החברה הנעימה ובזכות כמות האוכל הדי גדולה, אבל הסכמנו שאם נחזור, זה יהיה בעיקר בשביל ההמבורגרים הטעימים וחלק מהקינוחים המוצלחים. שאר המנות נעו בין חביבות ללא טובות וכנראה שלא היינו מזמינים את רובן שוב (אולי חוץ מהטרטר הטעים).

 

 

 

 2 thoughts on “אגאדיר אמבסי”

    • האמת היא שלא ממש היה לנו מקום 🙂
      את ההמבורגרים כבר בקושי אכלנו ורק נשנשנו מהבשר ואת הקינוחים אכלנו אחרי הפסקה שלקחנו כדי לפנות קצת מקום 🙂
      בכל מקרה, צריך לזכור שלא כל זוג קיבל את כל המנות, אלא ראשונה אחת, ביניים אחת, זוג המבורגרים (או חמישייה של קטנים) וקינוח. פשוט חלקנו כולם את הכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *